Wiertnica glebowa – jak ją dobrać w zależności od potrzeb?

Wiertnice glebowe to sprzęt, który niewątpliwie przydaje się zawsze wtedy, gdy trzeba wykopać kilka lub kilkanaście dołów na swojej (i nie tylko) działce. Istnieją różne rodzaje wiertnic, które używa się do mniejszych (hobbystycznych) i większych (na skalę przemysłową) prac. Jak dobrać wiertnicę w zależności od potrzeb?

Wypożyczyć, czy kupić – oto jest pytanie?
W przypadku, gdy z wiertnicy korzysta się okazjonalnie lub jej użytek miałby być jednorazowy, lepiej jest ją zwyczajnie wypożyczyć. Najtańsze wiertnice ręczne to wydatek około kilkuset złotych. W dodatku ich moc, a także wytrzymałość jest bardzo ograniczona. Nawet w przypadku zainwestowania w nieco droższą i wytrzymalszą wiertnicę elektryczną, użytkownik będzie się mierzyć z ograniczeniem w postaci stałego zapotrzebowania na energię elektryczną – nie można jej zabrać w teren. W takim przypadku o wiele lepszym pomysłem jest wypożyczenie wiertnicy. Koszt dobowy wynosi zaledwie 100-150 zł, a sprzęt będzie niewątpliwie lepszej jakości.

Wiertnica przemysłowa
Dla wszystkich tych, którzy wierceniem dołów nie zajmują się okazjonalnie, niezbędny będzie oczywiście zakup wiertnicy. I tutaj trzeba postawić na co najmniej wiertnicę spalinową, bądź taką, którą można zamontować do ciągnika.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *